Miért jó, ha van védjegyem?

Az alábbi videóból megismerheted a védjegyoltalommal járó előnyöket.

Miért kell a vállalkozásodnak jogvédelem?

Ha vállalkozol tudod, hogy mennyi erőfeszítéssel, befektetéssel jár egy márkát a vásárlók fejébe bevésni, egy terméket vagy szolgáltatást kifejleszteni, tökéletesíteni. Ha ezen még csak töröd is a fejed, akkor is érdemes erre gondolnod és fordítanod. 

Megmagyarázzuk, hogy miért: 

Azt, hogy mit  jelent pénzben, időben, energiában az, ha időben és előre nem gondoskodsz megfelelő jogvédelmedről igazán akkor fog fájóan tudatosulni Benned, amikor megcsap a veszélye annak, hogy elveszítheted amit megálmodtál és amiért annyi áldozatot hoztál. Rosszabb az eset akkor, ha el is veszíted. Ahhoz, hogy képes legyél vállalkozóként a megújulásra, fejlődni és innoválni tudj, biztonságos és kiszámítható, erős és jó alapok kellenek. Megtartani és megvédeni a jó alapokat azért kell, mert ha baj van azok fogják megtartani a vállalkozásodat. Jogvédelem nélkül különösen az online világban olyan vállalkozni, mint lámpa nélkül, kivilágítatlanul szembe menni a forgalommal az autópályán éjszaka esőben.  Ha el akarod kerülni azt, hogy lemásolják a terméked, szolgáltatásod, ellopják a neved vagy, hogy kóklerek és svindlerek elhalásszák a vevőidet előled, életbevágóan fontos, hogy megfelelő jogvédelemmel rendelkezz! Bejegyzett jogvédelem nélkül ugyanis a jog sem megvédeni, sem elismerni nem fogja vállalkozásod.

Egyszerűen azért, mert a jog rendszerében nem vagy a térképen sem ha nincs bejegyzett jogvédelmed! 

Hogy éppen Neked kell-e? Tedd fel ezeket a kérdéseket magadnak:

1. Akarod-e, hogy a vállalkozási ötleted más valósítsa meg helyetted úgy, hogy még a neve is hasonlít a Tiédhez, vagy ugyanaz?

2. Akarod-e, hogy a kieszelt, vállalkozásodnak versenyelőnyt adó terméked, szolgáltatásod, módszertanod más is csinálja úgy, hogy még a neve is hasonlít a Tiédhez, vagy ugyanaz?

3. Akarsz-e lenni az a boldogtalan, aki úton-útfélen mindenkinek lelkesen elmeséli az ötletét, majd arcon csapja egyszer csak a hír, hogy más köszöni kezd belőle közben elég jól megélni?

4. Akarsz-e jóval, de jóval többet, kb. 10 szeres szorzóval akkor majd költeni hosszas, költséges és bizonytalan kimenetelű perekben, hogy egyáltalán azt bebizonyítsd, a név, a termék Hozzád tartozik, amikor baj lesz? Merthogy a jó ötletnek mindig van/lesz több gazdája… vagy inkább azt szeretnéd, hogy könnyen és gyorsan tudj lépni a komiszok ellen?

5. Vagy ha úgy döntesz, hogy bele sem vágsz, hogy visszaszerezd azt, ami a Tiéd, – mert nem biztosítottad (megfelelően) jogvédelmed előre és már ezt is önmagában egy új iphone árán tudod meg- , akarsz-e magyarázkodni a kispadon, mint a magyar fociban, vagy csak duzzogva másokra, a rendszerre mutogatni, hogy milyen pocsék ez az egész?

6. Megelégedsz-e vállalkozásod mai bevételével és úgy is tervezel, hogy minek nőni, esetleg akár passzív bevételt is szerezni belőle ha már kimaradt pár dolog az életedben, hogy egyben maradjon és holnap is ki lehessen nyitni?

Ha csak egy válaszod is nem, nincs min tovább gondolkozni, tudd meg kötelezettségmentesen, hogy levédhető-e, amit szeretnél.

TÖLTSD KI INGYENES ONLINE IGÉNYFELMÉRŐNKET, HA
BIZTONSÁGBAN AKAROD VÁLLALKOZÁSOD, TERMÉKED MÁR MA TUDNI!

Érdekel, hogy levédhető-e, amit szeretnél?

Nézd meg rövid videóinkat és tudj meg mindent pár perc alatt a védjegybejelentésről!

MIÉRT JÓ, HA VAN VÉDJEGYEM?

1:53

MIT LEHET LEVÉDENI?

1:21

MI A FOLYAMAT?

1:21

KIK SEGÍTENEK A LEVÉDÉSBEN?

0:46

MENNYI IDŐT VESZ IGÉNYBE?

1:24

MENNYIBE KERÜL?

1:27

Keress minket, üzenj nekünk!

Keress minket az alábbi elérhetőségeinken vagy küldd el védjegyekkel és szellemitulajdon-védelemmel kapcsolatos kérdésedet.
Kollegánk felveszi Veled a kapcsolatot a megadott elérhetőségeiden.

XLEX VÉDJEGYIRODA (S. HORVÁTH ÜGYVÉDI IRODA)